nieuws

Dierenbeschermers en veehouders bouwen luxueuze stal

nieuws
In Nederland hebben de Dierenbescherming en de boerenorganisatie LTO in samenwerking met de Wageningse universiteit een proefstal met extra voorzieningen voor het dierenwelzijn van vleesvarkens officieel ingehuldigd. Centraal staan tien behoeften die gedragsonderzoekers op basis van de biologie en het natuurlijke gedrag detecteerden. Maar dat zou niet gepaard gaan met een kostprijsverhoging voor de veehouders.
24 april 2006  – Laatst bijgewerkt om 4 april 2020 14:33
In Nederland hebben de Dierenbescherming en de boerenorganisatie LTO in samenwerking met de Wageningse universiteit een proefstal met extra voorzieningen voor het dierenwelzijn van vleesvarkens officieel ingehuldigd. Centraal staan tien behoeften die gedragsonderzoekers op basis van de biologie en het natuurlijke gedrag detecteerden. Het project kreeg de welluidende naam Comfort Class.

Volgens de onderzoekers heeft het welzijn van vleesvarkens bijvoorbeeld te maken met afwisseling, plekken om languit liggend de stal te overzien en een plek om te wroeten. Varkens blijken vier uur per dag te wroeten om de omgeving te verkennen. Alle vaststellingen zijn vertaald naar de ontwerpcriteria voor de proefstal. Niet het natuurlijke gedrag, maar de behoeftenbevrediging van de dieren stond centraal.

De komende jaren hopen de initiatiefnemers vijf praktijkstallen te bouwen volgens de Comfort Class-benadering. Ze benadrukken dat hun concept geen star stalsysteem is, maar eerder een principe waarmee elke varkenshouder creatief aan de slag kan gaan. Het uiteindelijke doel is om een verbetering van het dierenwelzijn te realiseren zonder kostprijsverhoging. De deelnemende partijen hopen zelfs dat het vlees van diervriendelijk gekweekte varkens een meerprijs kan opleveren.

Meer informatie: Comfort Class

Gerelateerde artikels

Er zijn :newsItemCount nieuwe artikels sinds jouw laatste bezoek