nieuws

Vlaamse biosector maakt zich op voor bioweek

nieuws
Bioproducten blijven populair. Zowel in gespecialiseerde winkels als in gewone supermarkten worden veel biologische producten verkocht. "Het gaat voornamelijk om groenten, fruit, zuivel, brood en vlees", zegt Lotte Van Boxem, communicatieverantwoordelijke van ketenorganisatie BioForum Vlaanderen. Tijdens de jaarlijkse Bioweek, die zaterdag van start gaat, worden bioproducten in de kijker gezet.
31 mei 2012  – Laatst bijgewerkt om 14 september 2020 14:18

Bioproducten blijven populair. Zowel in gespecialiseerde winkels als in gewone supermarkten worden veel biologische producten verkocht. "Het gaat voornamelijk om groenten, fruit, zuivel, brood en vlees", zegt Lotte Van Boxem van ketenorganisatie BioForum Vlaanderen. Tijdens de jaarlijkse Bioweek, die zaterdag van start gaat, worden bioproducten in de kijker gezet.

Bio-Planet, de biosupermarkt van Colruyt Group, kende vorig jaar "een heel goed boekjaar", aldus verantwoordelijke Philip Sterck. "We hebben 17 procent meer verkocht en het aantal winkels is hetzelfde gebleven." De klanten van Bio-Planet laten zich niet afschrikken door de economische crisis: "Bioproducten zijn duurder, maar we merken dat de mensen eerder iets anders laten vallen", zegt Sterck. "Onze klanten kopen heel bewust en uit overtuiging."

Ook de gewone supermarkten zien de verkoop van bioproducten stijgen. "Sinds 2008 een jaarlijkse stijging met 20 procent", zegt Roel Dekelver, communicatiemanager van supermarktketen Delhaize. "Naast voedingsproducten zijn ook biologisch textiel en biologische cosmetica steeds populairder. Negen op de tien Belgen heeft het voorbije jaar minstens één bioproduct gekocht en bijna twintig procent van de Belgen koopt de producten frequent. Dat bleek recent uit het jaarrapport biologische landbouw van de Vlaamse overheid.

Van 2 tot 10 juni vindt de jaarlijkse Bioweek plaats van BioForum Vlaanderen, die dit jaar is opgedragen aan de smaak. De aftrap wordt op zaterdag 2 juni gegeven in Hasselt, in het bijzijn van Vlaams minister van Innovatie Ingrid Lieten.

Alle info op www.bioweek.be

Bron: Belga

Beeld: BioForum

Gerelateerde artikels

Er zijn :newsItemCount nieuwe artikels sinds jouw laatste bezoek