nieuws

Meeste aanvragen arbeidskaarten voor tuinbouw

nieuws
Sinds 1 mei zijn er voor werkgevers van knelpuntberoepen minder belemmeringen om een arbeidskaart aan te vragen waarmee ze een werknemer uit een van de nieuwe EU-lidstaten willen laten komen. In mei en juni van dit jaar zijn er 140 procent meer aanvragen in vergelijking met dezelfde maanden van vorig jaar. De meeste aanvragen komen uit de tuinbouwsector. Daarna volgen de bouw en het transport.
8 juli 2006  – Laatst bijgewerkt om 14 september 2020 13:57
Sinds 1 mei zijn er voor werkgevers van knelpuntberoepen minder belemmeringen om een arbeidskaart aan te vragen waarmee ze een werknemer uit een van de nieuwe EU-lidstaten willen laten komen. In mei en juni van dit jaar zijn er zo'n 1.702 arbeidskaarten afgegeven, een stijging van zo'n 140 procent ten opzichte van dezelfde maanden vorig jaar. In veruit de meeste gevallen worden de arbeidskaarten aangevraagd voor Poolse werknemers. De meeste aanvragen komen uit de tuinbouwsector. Dat blijkt uit cijfers van het kabinet van Vlaams minister van Werk Frank Vandenbroucke.

Een tweede sector die een beroep doet op het systeem van de arbeidskaarten is de bouw. Vooral naar schrijnwerkers, dakdekkers, lassers, metsers en stukadoors is er vraag. Ook werkgevers in de transport vragen arbeidskaarten aan. De toename van het aantal aanvragen is een positief signaal, zegt Vlaams minister van Werk Frank Vandenbroucke (SP.A). "Het gaat om tewerkstelling via een reguliere weg en niet via een of ander schimmig achterpoortje".

ACV-voorzitter Luc Cortebeeck sluit zich daarbij aan. "Ik hoop dat het om regularisaties gaat van mensen die al langer in het zwart in ons land werken". Cortebeeck vindt echter wel dat men voorzichtig moet zijn met de cijfers. "Het is geen groot aantal als je de ramingen bekijkt van het aantal illegale Polen die in ons land verblijven".

Bron: De Morgen

Gerelateerde artikels

Er zijn :newsItemCount nieuwe artikels sinds jouw laatste bezoek