nieuws

Wervel noemt ondersteuning varkenssector geen oplossing

nieuws
Wervel leeft naar eigen zeggen mee met de varkensboeren. De organisatie heeft evenwel geen sympathie voor de ondersteuningsacties die vanuit diverse hoeken komen. “Dit dient om de op export gerichte Vlaamse vleesindustrie veilig te stellen, maar lost ten gronde het structureel probleem van de varkenssector niet op”, stelt Wervel.
26 januari 2011  – Laatst bijgewerkt om 4 april 2020 14:58

Wervel, de Werkgroep voor een Rechtvaardige en Verantwoorde Landbouw, leeft naar eigen zeggen mee met de varkensboeren. De organisatie heeft evenwel geen sympathie voor de ondersteuningsacties die na de Duitse dioxinecrisis vanuit diverse hoeken komen. “Dit dient om de op export gerichte Vlaamse vleesindustrie veilig te stellen, maar lost ten gronde het structureel probleem van de varkenssector niet op”, stelt Wervel.

Twintig jaar geleden publiceerde De Standaard een opinie van Wervel die volgens de organisatie vandaag nog altijd “pijnlijk actueel is”. “Het stuk kan anno 2011 opnieuw gepubliceerd worden”, zegt Luc Vankrunkelsven die in 1990 de auteur ervan was. “Zeker in een context van vastzittende onderhandelingen over het nieuwe Mestactieplan, het opvissen van oude instrumenten als opslagsubsidies, of ronduit promotie voeren om meer varkensvlees te eten, kan het stuk dienen als doordenker voor het hoognodige debat over de transitie van ons landbouwmodel en de voor Vlaanderen belangrijke varkenssector naar een landbouw met toekomst”, klinkt het bij Wervel.

Vankrunkelsven liet destijds in het artikel ook Sicco Mansholt aan het woord, voormalig EG-commissaris voor Landbouw en de ‘vader’ van het Gemeenschappelijk Landbouwbeleid. “Mansholt gaf 20 jaar geleden al aan dat de sector van de varkenshouderij in zijn geheel ziek is”, verklaart Wervel. “Zo zei Mansholt dat de varkenshouderij minstens moet halveren.” De landbouwcommissaris voegde er volgens Wervel aan toe dat de varkens zelf en het milieu ons dat zullen opleggen als de politiek die beslissing niet neemt.

Klik hier voor het volledige artikel op de website van Wervel.

Gerelateerde artikels

Er zijn :newsItemCount nieuwe artikels sinds jouw laatste bezoek