nieuws

Interreg-project bestrijdt erosie op 300 hectare

nieuws
Op meer dan 300 hectare landbouwgrond in Belgisch-, Nederlands-Limburg en Vlaams-Brabant zijn sinds januari 2003 erosiebestrijdende maatregelen toegepast. Dat bleek donderdag tijdens de slotconferentie van het Interreg-project Erosiebestrijding in de landcommanderij Alden Biesen in Bilzen. Een 60-tal landbouwers namen deel aan het project. Niet meer ploegen werd uitgevoerd door drie vierde van de deelnemers en de helft heeft grasbufferstroken aangelegd.
18 mei 2006  – Laatst bijgewerkt om 14 september 2020 13:57
Op meer dan 300 hectare landbouwgrond in Belgisch-, Nederlands-Limburg en Vlaams-Brabant zijn sinds januari 2003 erosiebestrijdende maatregelen toegepast. Dat bleek donderdag tijdens de slotconferentie van het Interreg-project Erosiebestrijding in de landcommanderij Alden Biesen in Bilzen.

Het project startte in januari 2003 en was bedoeld om concrete maatregelen uit te werken voor de bestrijding van bodemerosie. "Een zestigtal landbouwers heeft die maatregelen toegepast. Niet meer ploegen werd uitgevoerd door drie vierde van de deelnemers en de helft heeft grasbufferstroken aangelegd", zegt Limburgs gedeputeerde Marc Vandeput.

Ook is op meer dan 67.000 vierkante meter gras aangelegd. "Problemen van modder- en wateroverlast haalden de afgelopen weken weer het nieuws. Onder meer in Bilzen, Sint-Truiden, Halen, Tienen en Leuven waren er problemen door lenteonweders. In deze periode is de bodem zeer gevoelig voor erosie. De landbouwgewassen zijn nog maar net ingezaaid, waardoor ze de bodem nog niet voldoende kunnen bedekken en beschermen. Nu zijn er de projectresultaten. Niet ploegen reduceert de erosie met de helft tot drie vierde", aldus projectvoorzitter Vandeput. Er waren ook achttien demonstratiedagen voor de landbouwers.

De resultaten zijn gebundeld in een handboek en er is een adviesprogramma uitgewerkt. Het computerprogramma houdt onder meer rekening met de perceeleigenschappen en het stroomgebied, zodat de landbouwer ook na het project Erosiebestrijding ondersteund wordt om de meest efficiënte erosiebestrijdende maatregel toe te passen.

Bron: Belga

Gerelateerde artikels

Er zijn :newsItemCount nieuwe artikels sinds jouw laatste bezoek