nieuws

700 glastuinders hebben energie-enquête ingevuld

nieuws
In april lanceerde de Vlaamse landbouwadministratie een enquête omtrent het energieverbruik in de glastuinbouw en de beschikbare bedrijfsmiddelen om dat verbruik en bijhorende kosten te temperen. Tot op vandaag werden een 700-tal formulieren ingevuld en teruggestuurd. Aan de andere glastuinders wordt gevraagd om alsnog werk te maken van de toegestuurde enquêeteformulieren.
23 mei 2006  – Laatst bijgewerkt om 4 april 2020 14:33
In april lanceerde de Vlaamse landbouwadministratie een enquête omtrent het energieverbruik in de glastuinbouw en de beschikbare bedrijfsmiddelen om dat verbruik en bijhorende kosten te temperen. Tot op vandaag werden een 700-tal formulieren ingevuld en teruggestuurd. Aan de andere glastuinders wordt gevraagd om alsnog werk te maken van de toegestuurde enquêteformulieren.

"We hebben een zo breed mogelijke respons nodig", zegt Koen Holmstock van de landbouwadministratie. "Op die manier krijgen we een beeld van het energiegebruik en de aanwezigheid van energiebesparende technologie in de glastuinbouw. Dat moet ons toelaten om het toekomstige energiebeleid voor de sector af te stemmen op de reële situatie zoals die bestaat op het terrein".

De agrarische sector verbruikt nauwelijks twee procent van het globale energieverbruik in Vlaanderen. In 2003 consumeerde de land- en tuinbouw 29,6 petajoule energie, waarvan ongeveer 70 procent voor rekening was van de glastuinbouw. Anderzijds is de glastuinbouw wel goed voor tien procent van de totale agrarische productiewaarde in Vlaanderen en per hectare creëert deze sector drie tot vijf voltijdse jobs.

Meer informatie: Energie-enquête glastuinbouw

Gerelateerde artikels

Er zijn :newsItemCount nieuwe artikels sinds jouw laatste bezoek