23 000 zonevreemde bedrijven in Vlaanderen
nieuwsDe studie stelt de Vlaamse regering voor een dilemma, zo zegt de zakenzender. De 23.000 bedrijven, die 3.000 hectare grond in beslag nemen, zijn goed voor 70.000 jobs.
Zowel Van Mechelen als de Vlaamse minister voor economie, Jaak Gabriëls, zouden volgens Kanaal Z binnenkort met een beleidsplan komen. Maar het expertenrapport geeft aan dat er "zeker geen eenvoudige oplossingen bestaan voor dit gigantisch probleem". Feit is dat de 23.000 zonevreemde bedrijven onmogelijk binnen een aanvaardbare termijn kunnen geregulariseerd worden. Zelfs op lange termijn zijn er weinig fundamentele oplossingen, zo stellen de experten.
Het expertenrapport kadert in het zogenaamde Strategische Plan Ruimtelijke Ordening dat in november 2000 werd opgestart door Dirk Van Mechelen. Vereenvoudigd gesteld wilde het plan de moeilijke relatie tussen economie en ruimte in beeld brengen en wetenschappelijk onderbouwde oplossingen aanreiken.
Van de 23.000 zonevreemde bedrijven ligt tweederde in "openruimtebestemmingen" zoals landbouwgebied en groene gebieden. Het overige derde ligt in landelijke woongebieden.
Bron: Belga