nieuws

Laatste suikerfabriek sluit de deuren in Ierland

nieuws
De laatste suikerfabriek in Ierland gaat in mei dicht. Dat heeft het voedingsconcern Greencore, de eigenaar van het vroegere staatsbedrijf Irish Sugar, aangekondigd. Daarmee komt na tachtig jaar een eind aan de Ierse suikerbietenteelt. Vorig jaar telde het land nog 3.700 boeren suikerbiettelers. De Irish Farmers Association spreekt van een zwarte dag voor de Ierse landbouw.
21 maart 2006  – Laatst bijgewerkt om 14 september 2020 13:56
De laatste suikerfabriek in Ierland gaat in mei dicht. Dat heeft het voedingsconcern Greencore, de eigenaar van het vroegere staatsbedrijf Irish Sugar, aangekondigd. Daarmee komt na tachtig jaar een eind aan de Ierse suikerbietenteelt, waar vorig jaar nog 3.700 boeren bij betrokken waren. De Irish Farmers Association spreekt van een zwarte dag voor de Ierse landbouw.

"Na een uitgebreide studie van het nieuwe suikerregime en de marktomstandigheden in Europa heeft het bestuur besloten dat de divisie geen suiker meer zal produceren vanaf dit jaar. De doorgevoerde beleidshervorming van 24 november 2005 betekent in de praktijk het einde van de teelt van suikerbieten in Ierland", aldus algemeen directeur David Dilger. "Dit is een heel trieste dag voor iedereen die in Ierland is betrokken bij de bietenteelt en de suikerverwerking".

Greencore had gehoopt nog een campagne te kunnen draaien, maar dat blijkt niet haalbaar omdat het tot onaanvaarbare verliezen zou leiden. Greencore zal via het Ierse landbouwministerie een stopzettingsvergoeding van 146 miljoen euro proberen te bekomen. Over de onderlinge schaderegeling tussen suikerfabriek en bietentelers is in Ierland het laatste woord nog niet gezegd.

Bron: Agrarisch Dagblad

Gerelateerde artikels

Er zijn :newsItemCount nieuwe artikels sinds jouw laatste bezoek