EU beraadt zich over nieuwe visie schapensector
nieuwsDe Europese Commissie werkt aan een toekomstvisie voor de Europese schapensector. Dat heeft eurocommissaris Phil Hogan laten weten. De Europese schapensector krimpt al jaren en is wat betreft de productie van lamsvlees ‘slechts’ voor 88 procent zelfvoorzienend. In totaal telt de EU 85 miljoen schapen, goed voor een geslacht gewicht van 710.000 ton. Midden 2016 moet het nieuwe visiedocument klaar zijn.
Europa wil werk maken van een nieuwe visie op de schapenhouderij. Dat maakt landbouwcommissaris Phil Hogan bekend. Komende maanden vinden diverse workshops plaats waarin samen met vertegenwoordigers uit de sector wordt onderzocht welke wegen moeten en/of kunnen bewandeld worden in de toekomst. Midden 2016 moet die oefening resulteren in een rapport met aanbevelingen.
Europa is wat betreft schapen- en geitenvlees voor 88 procent zelfvoorzienend. Vanuit de EU wordt zo'n 8 procent van dat vlees geëxporteerd. Geïmporteerd schapenvlees komt vooral uit Nieuw-Zeeland en Australië. De EU telt zo'n 85 miljoen schapen, samen goed voor ongeveer 710.000 ton geslacht gewicht. De belangrijkste Europese producenten zijn het Verenigd Koninkrijk, Spanje, Griekenland en Frankrijk, die samen twee derde van de Europese productie vertegenwoordigen. Roemenië, Ierland, Duitsland en Italië zijn samen goed voor 20 procent.
Bron: |
In samenwerking met: Boerderij