2,6 miljard nodig voor hongerende Afghanen

nieuws
Door de droogte in Afghanistan wordt een miljoen mensen bedreigd met de hongerdood. Het VN-Wereldvoedselprogramma (WFP) schat dat er zo'n 115.OOO ton voedsel of meer dan 54 miljoen dollar (2,6 miljard frank) nodig is om de Afghaanse bevolking te helpen de winter door te komen. Dit heeft WFP-directeur Gerard Van Dijk vrijdag gezegd.
27 oktober 2000  – Laatst bijgewerkt om 4 april 2020 14:25
Door de droogte in Afghanistan wordt een miljoen mensen bedreigd met de hongerdood. Het VN-Wereldvoedselprogramma (WFP) schat dat er zo'n 115.OOO ton voedsel of meer dan 54 miljoen dollar (2,6 miljard frank) nodig is om de Afghaanse bevolking te helpen de winter door te komen. Dit heeft WFP-directeur Gerard Van Dijk vrijdag gezegd.

Twaalf miljoen Afghanen hebben dit jaar te kampen gehad met een voedseltekort door de ergste droogte de afgelopen dertig jaar. "Als we niets ondernemen, zullen in ergste geval een half tot een miljoen mensen van honger omkomen", zo meent WFP-medewerkster Pippa Bradford.

Volgens het WFP zullen de voedselvoorraden tegen februari uitgeput raken. Toch trekt de VN-organisatie nu al aan de alarmbel, omdat het maanden kan duren vooraleer de hulp op gang komt. Als er geen nieuwe voorraden komen, zal het WFP haar hulpacties op het einde van de winter moeten staken - net wanneer de vraag naar voedsel het hoogst is. Tijdens de zomermaanden deed de VN-organisatie al een oproep, maar toen werd slechts de helft van de gevraagde hulp verkregen.

In Afghanistan is meer dan 80 procent van de bevolking afhankelijk van de landbouw om te kunnen overleven. Vele gezinnen zitten nu al door hun voorraad voedsel heen, wat betekent dat ze tot de volgende oogst in juni geen eten meer hebben.

Ondanks de droogte en de noodtoestand zetten de radicale Taliban, die 90 procent van Afghanistan beheerst, en de troepen van commandant Ahmed Shah Massoed in het noorden en noordwesten van Afghanisten hun strijd verder. Van Dijk heeft bij beiden erop aangedrongen het werk van het WFP niet de hinderen.

Volgens het VN-Hoogcommissariaat voor de Vluchtelingen zijn deze week al 5.000 vluchtelingen in buurland Pakistan gearriveerd. Sinds begin oktober hebben al 28.000 Afghanen hun door oorlog en droogte geteisterde land verlaten. In Pakistan leven momenteel al 1,2 miljoen Afghaanse vluchtelingen.

Gerelateerde artikels

Er zijn :newsItemCount nieuwe artikels sinds jouw laatste bezoek