nieuws
Voedingsconcern DSM ontwikkelt kleurloze melk
nieuwsVoedingsconcern DSM heeft een techniek ontwikkeld om melk van zijn kenmerkende witte kleur te ontdoen. Het bedrijf voegt aan melk bepaalde enzymen toe waardoor een kleurloze vloeistof ontstaat die als basis kan dienen voor verschillende frisdranken. De heldere vloeistof bevat nog wel dezelfde voedingsstoffen als melk.
19 april 2005
Voedingsconcern DSM heeft een techniek ontwikkeld om melk van zijn kenmerkende witte kleur te ontdoen. Het bedrijf voegt aan melk bepaalde enzymen toe waardoor een kleurloze vloeistof ontstaat die als basis kan dienen voor verschillende frisdranken. De heldere vloeistof bevat nog wel dezelfde voedingsstoffen als melk.
Volgens DSM is melk in veel landen niet erg populair bij kinderen en vooral daar ziet men kansen voor het concept. Vooral in Zuid-Europa heeft melk onder de jeugd een zwak imago. De kleurloze vloeistof kan probleemloos worden verwerkt in tal van nieuwe producten, die daarmee over dezelfde gezonde eigenschappen als melk kunnen beschikken.
Het is nog niet bekend wanneer er producten op basis van de heldere melk op de markt verschijnen. DSM is op zoek naar partners die het concept willen toepassen.
Bron: Agriholland