nieuws

Vlas hengelt naar erkenning Europees streekproduct

nieuws
Vlas komt waarschijnlijk op de lijst van Europese streekproducten. De Franse vlassector heeft hiervoor een aanvraag ingediend bij de Europa. De Belgische en Nederlandse vlassector wil echter dat deze erkenning voor alledrie de landen gaat gelden, schrijft het Agrarisch Dagblad. De belangrijkste teeltgebieden voor vlas in Europa bevinden zich immers in Frankrijk, België en Nederland.
15 maart 2006  – Laatst bijgewerkt om 14 september 2020 13:56
Vlas komt waarschijnlijk op de lijst van Europese streekproducten. De Franse vlassector heeft hiervoor een aanvraag ingediend bij Europa. De Belgische en Nederlandse vlassector willen echter dat deze erkenning voor alledrie de landen gaat gelden. De belangrijkste teeltgebieden voor vlas in Europa bevinden zich immers in Frankrijk, België en Nederland.

"Een aaneensluitend gebied in deze drie landen moet worden aangewezen waar vlas geteeld mag worden als streekproduct", meent een beleidsmedewerker van het Nederlandse Productschap Akkerbouw. Voor een daadwerkelijke toevoeging aan de zogeheten lijst met producten met beschermde geografische aanduidingen moet wel een en ander geregeld worden. Zo moet de regio worden beschreven waarin het gewas geteeld mag worden. Daarnaast moeten de aanvragers het product en de bijhorende kwaliteitseisen formuleren en aangeven hoe die kwaliteit gecontroleerd zal worden.

Volgens de Nederlands beleidsmedewerker moeten de aanvragende partijen een naam bedenken voor de regio waarin het vlas geteeld mag worden. "Het teeltgebied ligt toevallig in drie landen, maar met een gezamenlijke naam kan het zich als één gebied in de markt presenteren", luidt het. Het Belgisch areaal textielvlas beslaat 18.900 hectare. Nederland beschikt over 4.500 hectare en Franrkijk is koploper met een areaal van ruim 80.000 hectare.

Lees ook: geVILT: Vlasboeren knopen eindjes aan elkaar

Bron: Agrarisch Dagblad

Gerelateerde artikels

Er zijn :newsItemCount nieuwe artikels sinds jouw laatste bezoek