nieuws

"Verkoop groenten en fruit 15 procent hoger in juli"

nieuws
De verkoop van ijsjes lag zeventig procent hoger dan vorig jaar. Het verbruik van groenten en fruit steeg met vijftien procent. Dat blijkt uit cijfers van Fedis, de Belgische federatie van distributieondernemingen. "De verkoop van groenten die gebruikt worden in salades - sla, tomaten, komkommers - is verdubbeld'', aldus Baudouin Velge van Fedis. De bloemenverkopers zagen de voorbije maand dan weer hun verkoop met een derde dalen.
2 augustus 2006  – Laatst bijgewerkt om 14 september 2020 13:57
De verkoop van ijsjes lag zeventig procent hoger dan vorig jaar. Het verbruik van groenten en fruit steeg met vijftien procent. Dat blijkt uit cijfers van Fedis, de Belgische federatie van distributieondernemingen. "De verkoop van groenten die gebruikt worden in salades - sla, tomaten, komkommers - is verdubbeld'', aldus Baudouin Velge, afgevaardigd bestuurder van Fedis. De bloemenverkopers zagen de voorbije maand dan weer hun verkoop met een derde dalen.

Niet alleen in ons land werd juli een uitzonderlijk warme en droge maand. Nederland had de warmste juli-maand ooit, ook in Duitsland, Zwitserland en Dene­marken zijn alle records gebro­ken. Uit actuele weergegevens van nationale weerinstituten blijkt volgens het Nederlandse KNMI dat 2006 op weg is een plaats te veroveren bij de heetste zomers. In veel landen wordt een vergelijking gemaakt met 2003, de warmste zomer in 500 jaar. In de zuidelijke helft van Europa staat dat jaar nummer één, maar in het westen en noorden van Eu­ropa overtreft 2006 alle voorgaan­de jaren.

In Duitsland bedroeg de gemiddelde maandtemperatuur 22,1 graden tegenover 16,9 normaal. In het Zwitserse Zürich is juli de warmste maand geworden sinds de metin­gen begonnen in 1864. Ook in De­nemarken was juli met 19,8 graden de warmste maand ooit. Groot-Brittannië noteerde op 19 juli in Wiseley 36,5 gra­den, de hoogste temperatuur die in juli in dit land gemeten werd.

Spanje en Portugal hadden eveneens te maken met een hittegolf. Volgens de Portugese meteo­rologisch dienst de ergste sinds 1941. Op een aantal plaatsen in Zuid-Spanje werd het ruim twee weken lang meer dan 40 graden. In Frankrijk en Italië lagen de temperaturen dagenlang tussen de 35 en 40 graden en bleef het ook ’s nachts tot 23 graden warm.

Bron: De Standaard/Agrarisch Dagblad

Gerelateerde artikels

Er zijn :newsItemCount nieuwe artikels sinds jouw laatste bezoek