nieuws

Storg wil uitbreiden ondanks klachten geurhinder

nieuws
Het mestverwerkings- en composteringsbedrijf Storg uit Bree heeft een nieuwe milieuvergunningsaanvraag ingediend. Het bedrijf wil naast de huidige 99.000 ton mest ook 25.000 ton organische restproducten verwerken. De buurt klaagt al jaar en dag over geurhinder en vreest dus het ergste. Dirk Coucke, directeur van DLV, het adviesbureau dat voor Storg werkt, geeft toe dat er in het verleden enkele problemen waren: "Het klopt dat de biofilter van Storg aan vernieuwing toe is, maar daar is men mee bezig".
16 februari 2007  – Laatst bijgewerkt om 14 september 2020 13:59
Het mestverwerkings- en composteringsbedrijf Storg uit Bree heeft een nieuwe milieuvergunningsaanvraag ingediend. Het bedrijf wil naast de huidige 99.000 ton mest ook 25.000 ton organische restproducten verwerken. De buurt maakt zich hierover grote zorgen.

Storg is gelegen aan de grens met Kinrooi. De inwoners van de Kinrooise wijk Broekhoek klagen al jaar en dag over de stank die het bedrijf veroorzaakt. Buurtbewoner René Lantmeeters is bezorgd over de recente milieuvergunningsaanvraag: "Onze vrees is dat de bestendige deputatie een oordeel zal vellen op basis van het dossier, zonder echt te controleren of alles wat daarin wordt voorgesteld ook klopt met de werkelijkheid. Het bedrijf wil uitbreiden maar de biofilter krijgt nu al geregeld de enorme hoeveelheden mest niet verwerkt. We houden ons hart vast nu men bij Storg ook organisch biologisch afval zoals incontinentieafval en rotte aardappelen wil gaan verwerken tot biogas".

"Op zich is dit idee toe te juichen, maar niet wanneer het om oncontroleerbare hoeveelheden gaat zoals dat bij Storg het geval is. Als de overheid de aanvraag goedkeurt, vrees ik dat het gedurende twintig jaar klachten gaat regenen", aldus de buurtbewoner. Het buurtcomité Kibets vecht al twaalf jaar tegen de geurhinder, maar met weinig succes. Het comité vindt steun bij de gemeente Kinrooi dat een negatief advies voor de milieuvergunningsaanvraag klaar heeft. Op 19 februari wordt die overgemaakt aan de provinciale milieucommissie in Hasselt.

Dirk Coucke, directeur van DLV, het adviesbureau dat voor Storg werkt, geeft toe dat er in het verleden enkele problemen waren: "Het klopt dat de biofilter van Storg aan vernieuwing toe is, maar daar is men mee bezig. Het bedrijf heeft al meer dan één miljoen euro geïnvesteerd in maatregelen om de hoeveelheden mest aan te kunnen en om de geurhinder tegen te gaan. Bovendien wil ik de mensen geruststellen dat er bij Storg geen dierlijk afval zal verwerkt worden tot biogas. Het organisch biologisch afval waar wij een vergunning voor vragen betreft vooral gft-afval".

Bron: Het Nieuwsblad

Gerelateerde artikels

Er zijn :newsItemCount nieuwe artikels sinds jouw laatste bezoek