Steeds meer VLIF-aanvragen via e-loket
nieuwsIn 2013 kreeg het beleidsdomein Landbouw en Visserij 2.846 steunaanvragen binnen voor het Vlaams Landbouwinvesteringsfonds (VLIF), waarvan er 580 of ongeveer 20 procent ingediend werden via het e-loket. De stijgende trend zet zich sterk door in 2014: in januari gebeurde 46 procent van de aanvragen via het e-loket, in februari was dat al 52 procent.
In 2013 kreeg het beleidsdomein Landbouw en Visserij 2.846 steunaanvragen binnen voor het Vlaams Landbouwinvesteringsfonds (VLIF), waarvan er 580 of ongeveer 20 procent ingediend werden via het e-loket. De stijgende trend zet zich sterk door in 2014: in januari gebeurde 46 procent van de aanvragen via het e-loket, in februari was dat al 52 procent.
Meer en meer land- en tuinbouwers of hun volmachthouders, zoals kredietinstellingen, vinden hun weg naar het e-loket, het elektronisch platform van Landbouw en Visserij. Voor de volmachthouders is het e-loket een nuttig instrument: land- en tuinbouwers die een steunaanvraag indienen kunnen via het e-loket hun volmacht toekennen, wat de hele aanvraagprocedure vlotter moet doen verlopen.
Bovendien biedt een elektronische aanvraag zekerheid: zowel de land- of tuinbouwer als de kredietinstelling krijgt een bevestigingsmail bij ontvangst van de VLIF-steunaanvraag. Hoe vlugger een volmacht geregeld is, hoe vlugger de steunaanvraag ingediend kan worden. Vorig jaar werden 2.846 VLIF-steunaanvragen via het e-loket ingediend, of 20 procent. In februari van dit jaar was dat al 52 procent.
Tot op vandaag kunnen alleen land- en tuinbouwers met een landbouwnummer een steunaanvraag indienen via het e-loket. Land- en tuinbouwers die zich voor het eerst vestigen in de sector hebben op het moment van hun aanvraag, meestal nog geen landbouwnummer. In PDPO III zal het echter wel mogelijk zijn om ook vestigingssteun aan te vragen via het e-loket, zelfs als er nog geen landbouwnummer toegekend is.
Meer info: e-loket Landbouw en Visserij
Bron: Nieuwsflash Landbouw en Visserij