Slotbenefiet ten voordele van biologische geitenkwekerij
nieuwsHet slotbenefiet bestaat uit drie avonden. Tijdens de eerste avond komt jeugdschrijver Marc De Bel vanaf 19 uur gratis vertellen en zijn boeken, waaronder Blinker, signeren. Op zaterdag 12 mei brengt de Brugse Folkgroep Kick'em Jenny Ierse folk. De toegangsprijs bedraagt 150 frank. Nadien is er een gratis fuif voorzien. Op zondag 13 mei sluit Willem Vermandere om 16 uur de driedaagse af met een optreden.
Kaarten voor dit optreden kosten 350 frank voor volwassenen en 150 frank voor kinderen tot 12 jaar. De kaarten voor het slotbenefiet zijn ondermeer verkrijgbaar op 't Reigershof zelf. De geitenboerderij ligt langs de Polderstraat 4 in Klemskerke.
Het buurtcomité hoopt intussen dat de overheid zo snel mogelijk met de beloofde vergoeding voor de afgeslachte geiten over de brug komt. De 267 biologische gekweekte dieren werden vernietigd op 8 maart. Een etmaal later bleek uit onderzoek dat de dieren geen sporen van mond- en klauwzeer vertoonden. Bij federaal minister van landbouw Jaak Gabriëls werd tot op het laatste moment gevraagd om de dieren niet onnodig te slachten. De minister was echter ook voor zijn eigen kabinet niet bereikbaar. Hij bevond zich ten tijde van de omstreden afslachting in Finland.
Bron: Belga