Sint-Niklaas showt geiten tijdens Dag van de Landbouw
nieuwsDe landbouwsector in de Sint-Niklase regio stelt ongeveer vierhonderd voltijdse werknemers aan het werk. Een cijfer dat licht gedaald is, maar daar staat tegenover dat landbouwbedrijven steeds meer loonwerkers en personeel via uitzendbureaus in dienst nemen. Een van de gespecialiseerde bedrijven in de streek is de melkgeitenhouderij van Benny en Cindy Tindemans. In 2004 zetten ze de stap van vleeskoeien naar melkgeiten. Met zo'n driehonderd melkgeiten is dit bedrijf zowat de grootste geitenhouderij uit de regio.
Oost-Vlaanderen telt 137 bedrijven met in totaal 5.514 geiten. Dat is meer dan een derde van het totaal aantal geiten in Vlaanderen. Veel geiten betekent ook veel lammetjes. "Een geit krijgt twee tot drie lammetjes per jaar", zeggen Benny en Cindy. "Op piekdagen worden hier zestig tot zeventig lammeren geboren. Vorig jaar waren er dat in totaal zo'n vijfhonderd".
Op het bedrijf worden tussen vijftig en honderd jonge geitjes gehouden om op te fokken tot melkgeiten. Zij kunnen de oudere melkgeiten vervangen en op die manier zorgen voor continuïteit en groei op het bedrijf. Alle melk wordt driemaal per week opgehaald en naar de coöperatieve zuivelfabriek Amalthea in het Nederlandse Tilburg gebracht. De bokjes gaan naar speciale vetmesterijen, waar de dieren op een gewicht van tien tot elf kilo geslacht worden. Het vlees is erg gewild in Zuid-Europa.
Meer informatie: Op zondag 17 september kunt u naar aanleiding van de Dag van de Landbouw vanaf 10u30 tot 16u30 terecht op de 'Toon de Jong hoeve' van Benny en Cindy Tindemans voor een bedrijfsrondleiding en een heel pak randanimatie. Adres: Kwakkelhoekstraat 85 in Nieuwkerken-Waas.
Bron: Gazet van Antwerpen