nieuws

Schutkring tegen pseudo-vogelpest in Brusselse rand

nieuws
Op de grens tussen Asse en Wemmel is bij een duivenmelker een duif met pseudo-vogelpest aangetroffen. Dat is een zeer besmettelijke ziekte voor pluimvee, maar totaal ongevaarlijk voor de mens. Er werd een schutkring van 500 meter ingesteld rond de woning van de duivenmelker in kwestie. In dat gebied gelden de klassieke voorzorgsmaatregelen. In de professionele pluimveehouderij is sinds het begin van de vaccinatieplicht in 1993 is geen enkel geval van pseudo-vogelpest meer geconstateerd.
24 maart 2007  – Laatst bijgewerkt om 14 september 2020 13:59
Op de grens tussen Asse en Wemmel is bij een duivenmelker een duif met pseudo-vogelpest aangetroffen. Dat is een zeer besmettelijke ziekte voor pluimvee, maar totaal ongevaarlijk voor de mens. Er werd een schutkring van 500 meter ingesteld rond de woning van de duivenmelker. In dat gebied gelden de klassieke voorzorgsmaatregelen. Sinds het begin van de vaccinatieplicht in 1993 is er geen enkel geval van pseudo-vogelpest meer geconstateerd in een professionele pluimveehouderij.

Pluimvee voor eigen gebruik - minder dan 100 stuks - moet daarentegen niet gevaccineerd worden. Daardoor zijn er nog regelmatig uitbraken. In een schutkring tegen pseudo-vogelpest geldt een verzamelverbod van pluimvee. Pluimveebedrijven moeten er een inventaris opmaken en doorgeven aan het Voedselagentschap.

Levende dieren mogen de pluimveebedrijven binnen de schutkring niet verlaten. Vogels moeten worden opgesloten en er gelden speciale ontsmettingsmaatregelen. Behalve de verzorgers mag niemand de pluimveehokken betreden. Pluimvee in de schutkring dat niet is gevaccineerd tegen de pseudo-vogelpest, moet bovendien worden ingeënt. Alle vervoer van pluimvee, pluimveemest in en uit de schutkring is verboden.

In Asse blijven deze maatregelen geldig tot 11 april, maar ze kunnen volgens burgemeester Koen Van Elsen (CD&V)vervroegd worden afgezwakt. "Daarover beslist het Voedselagentschap. Allicht gaat het in dit geval om een zeer jonge duif die besmet raakte met de ziekte, nog voor die kon worden ingeënt'', luidt het.(KS)

Bron: Het Nieuwsblad</i>

Gerelateerde artikels

Er zijn :newsItemCount nieuwe artikels sinds jouw laatste bezoek