nieuws

Rundvleesverbruik in de Unie met 27 procent gezakt

nieuws
Commissaris Fischler wees de ministers op de dramatische daling van het rundvleesverbruik in de Unie.Gemiddeld is het verbruik met 27 procent gezakt. Ook de uitvoer naar derde landen loopt terug wegens vrees voor BSE-besmetting buiten Europa.
30 januari 2001  – Laatst bijgewerkt om 14 september 2020 13:50
Commissaris Fischler wees de ministers op de dramatische daling van het rundvleesverbruik in de Unie.Gemiddeld is het verbruik met 27 procent gezakt. Ook de uitvoer naar derde landen loopt terug wegens vrees voor BSE-besmetting buiten Europa.

Het gevolg daarvan is dat met veel hogere vleesoverschotten moet worden gerekend dan verwacht. Dit dreigt tot een explosie van kosten te leiden die de landbouwbegroting ver te boven gaat.

Fischler formuleerde diverse toekomstscenario's waarvan het ene al negatiever uitvalt dan het andere. Als er niet wordt ingegrepen dreigt er een overschot van 1,5 tot meer dan 2 miljoen ton rundvlees te ontstaan, terwijl de totale opslagcapaciteit maar 1 miljoen ton bedraagt.

De goedkoopste oplossing voor de onmiddellijke toekomst bestaat erin meer dieren te vernietigen. Daartoe bestaat een opkoopregeling die deels ten koste van de EU en deels van de lidstaten valt en daar moet volgens Fischler meer gebruik van gemaakt worden. Tot nog toe zijn 57.000 runderen voor vernietiging geslacht. Enkel Frankrijk en Ierland maakten van de maatregel gebruik.

Sprekend over de BSE-maatregelen noemde minister Gabriëls het maandagavond niet goed voor het vertrouwen van de verbruiker als inzake de BSE-bestrijding steeds van taktiek wordt veranderd. "We moeten vermijden paniek te zaaien".

Bron: Belga

Gerelateerde artikels

Er zijn :newsItemCount nieuwe artikels sinds jouw laatste bezoek