Proefcentrum in Beitem viert 50ste verjaardag
nieuwsWat oorspronkelijk startte in 1956 als een centrum voor nijverheidsteelten waar 12 mensen werkten, is intussen een uitgebreid centrum voor onderzoek, voorlichting, kwaliteitszorg en dienstverlening geworden. Op het feestprogramma staan niet alleen studiedagen en wetenschappelijke symposia waarbij de aandacht gaat naar alternatieve energie en water. Ook het grote publiek wordt bij de verjaardag betrokken.
Op 25 juni is er een opendeur voor de land- en tuinbouwers en op 1 oktober gaan de deuren open tijdens de Openbedrijvendag.Verder wordt dit jaar ook de nieuwe polyvalente loods geopend en is er weer de vijfjaarlijkse prijskamp voor hoeveverfraaiing waaraan dit jaar ook een fietstocht aan verbonden is.
Een andere nieuwigheid is de uitgave van het boek Van Abelia tot Zwarte Bonenluis van Paul Mertens. Deze uitgave van de provincie is een uitgebreid naslagwerk voor boomkwekers en geeft een overzicht van alle mogelijke teeltstoornissen in de boomkwekerij. Het boek is te verkrijgen in het POVLT en kost 50 euro.
Bron: Het Laatste Nieuws