nieuws

Nestlé neemt babyvoeding van Gerber over

nieuws
De Zwitserse voedingsgigant Nestlé heeft de babyvoeding van het merk Gerber, in handen van Novartis, overgenomen. Nestlé betaalt voor de activiteit 5,5 miljard dollar. Door de overname controleren de Zwitsers bijna vier vijfde van de Amerikaanse markt voor babyvoeding. Voor Novartis past de verkoop in een herstructurering. Het chemische bedrijf wil zich immers volledig toeleggen op farmaceutica. Eerder kocht Nestlé ook al de ziekenhuisvoeding van Novartis.
12 april 2007  – Laatst bijgewerkt om 14 september 2020 13:59
De Zwitserse voedingsgigant Nestlé heeft de babyvoeding van het merk Gerber, in handen van Novartis, overgenomen. Nestlé betaalt voor de activiteit 5,5 miljard dollar. Door de overname controleren de Zwitsers bijna vier vijfde van de Amerikaanse markt voor babyvoeding.

Voor Novartis past de verkoop in een herstructurering. Het chemische bedrijf wil zich immers volledig toeleggen op farmaceutica. Eerder kocht Nestlé ook al de ziekenhuisvoeding van Novartis. De verkoop van Gerber moet wel nog goedgekeurd worden door de concurrentie-autoreiten. De transactie zou tegen eind dit jaar zijn afgerond.

Gerber werd opgericht in 1928 in de VS door Daniel Gerber. Hij begon met de massaproductie van gedroogd fruit in blik voor kinderen. Het merk, met een babyhoofdje als logo, wordt volgens Nestlé herkend door nagenoeg alle moeders in de VS. Het verkoopt 190 producten over 80 landen, goed voor een omzet van 1,6 miljard dollar per jaar en 307 miljoen dollar operationele winst.

Bron: Belga

Gerelateerde artikels

Er zijn :newsItemCount nieuwe artikels sinds jouw laatste bezoek