nieuws

Hongersnood bedreigt dit jaar 28 miljoen Afrikanen

nieuws
Hongersnood bedreigt dit jaar ongeveer 28 miljoen mensen in Afrika. Dit heeft de Voedsel- en landbouworganisatie van de Verenigde Naties FAO maandagbekendgemaakt.
9 april 2001  – Laatst bijgewerkt om 14 september 2020 13:51
Hongersnood bedreigt dit jaar ongeveer 28 miljoen mensen in Afrika. Dit heeft de Voedsel- en landbouworganisatie van de Verenigde Naties FAO maandag bekendgemaakt.

Vooral inwoners van landen in het oosten van het continent worden bedreigd. "Voortdurende voedselhulp is vooral nodig in het gebied rond de Grote Meren, maar ook in Angola, Guinee, Liberia en Sierra Leone", aldus een woordvoerder van de FAO.

De voedselproductie in het zuiden van Afrika lijdt vooral onder slechte weersomstandigheden. De voedselsector in landen als Congo, Burundi of Sierra Leone wordt voornamelijk getroffen door gewapende conflicten.

In de Hoorn van Afrika zijn volgens de FAO 6,5 miljoen Ethiopiërs en 1,5 miljoen Eritreeërs afhankelijk van voedselhulp. De toestand in buurland Somalië is verbeterd. Hier is het aantal mensen afhankelijk van hulp gedaald van 750.000 vorig jaar naar een half miljoen dit jaar.

Bron: DPA

Gerelateerde artikels

Er zijn :newsItemCount nieuwe artikels sinds jouw laatste bezoek