Hoeve wordt decor voor eerste 'cohousing'-project
nieuws"Cohousing komt overgewaaid uit Denemarken", vertelt Luc Jonckheere. "Verscheidene mensen wonen samen in een gemeenschap. Elk gezin heeft de nodige privacy, maar er zijn ook heel wat gemeenschappelijke ruimten. Zo voorzien we onder andere een eetzaal, een keuken, een wasserette en speelruimten. Maar elke woning beschikt steeds over een eigen keuken en badkamer".
Onlangs kocht de startgroep de vierkantshoeve La Grande Cense in Klabbeek aan. Daar komt het eerste cohousingproject van ons land. "De boerderij heeft een schitterende ligging, pal in het dorpscentrum en op amper een paar kilometer van Halle. De plannen zijn al klaar en we wachten nu op de nodige vergunningen. Ik hoop dat we in 2009 kunnen verhuizen". Het project streeft ook naar een ecologische meerwaarde. "We gaan gebruik maken van duurzame materialen en het carpoolen stimuleren", aldus Jonckheere.
De zeven gezinnen die al toezegden, zijn heel verschillend. Zo zijn er zelfstandigen, leerkrachten, tolken, gepensioneerden en jonge gezinnen bij. "Dat is ook de bedoeling", zegt Jonckheere. "We willen een weerspiegeling zijn van de maatschappij. Iedereen zal elkaar kunnen helpen. Met dit project willen we de verzuring in de maatschappij tegengaan. De mensen kennen hun buren niet meer, met cohousing moet dat veranderen".
Jonckheere geeft toe dat het voor de mensen een hele aanpassing zal worden. "Ik ben voor het project vanuit Puurs naar Dworp verhuisd. Ik heb een praktijk als psychiater en het was niet gemakkelijk om die hier terug op te starten". La Grande Cense heeft nog elf plaatsen vrij. Geïnteresseerden moeten wel eerst een maand stage lopen. De prijzen van een woning in het project variëren van 140.000 tot 330.000 euro, afhankelijk van de oppervlakte.
Meer informatie: La Grande Cense
Bron: Het Laatste Nieuws