nieuws

Geitenkaasfabrikant zoekt zes miljoen liter melk

nieuws
Geitenkaasfabrikant Capra uit het Limburgse Halen is dringend op zoek naar gemotiveerde geitenboeren die in het jaar 2006 en daarna zes miljoen liter melk kunnen leveren. "Geitenkaas zit geweldig in de lift", vertelt bedrijfsleider Armand Schellens. Nu al leveren een 20-tal boeren uit België en Nederland melk, maar Capra speurt dus naar bijkomende leveranciers.
15 november 2005  – Laatst bijgewerkt om 14 september 2020 13:55
Geitenkaasfabrikant Capra uit het Limburgse Halen is dringend op zoek naar gemotiveerde geitenboeren die in het jaar 2006 en daarna zes miljoen liter melk kunnen leveren. "Geitenkaas zit geweldig in de lift", vertelt bedrijfsleider Armand Schellens, de man die in de jaren zeventig als eerste in Europa slagroom in spuitbussen op de markt bracht.

Armand Schellens verkocht in 1986 zijn slagroomfabriek. Acht maanden geleden nam hij in Halen de geitenkaasfabriek Capra over. Het bedrijf produceert vier tot zes ton geitenkaas per dag, waarvan 70 procent voor de export bestemd is. De meeste kaasjes vertrekken naar Engeland, de Scandinavische landen, Japan of Spanje. Een 20-tal geitenboeren in België en Nederland levert de melk aan.

"Een flink deel van die geitenboeren zit in de Antwerpse Kempen, in de buurt van Brecht en die kanten", zegt Armand Schellens. Om aan de vraag van volgend jaar te kunnen voldoen, zoekt Capra nog nieuwe geitenboeren die samen zes miljoen liter geitenmelk kunnen leveren. "De geitenkaas is in volle expansie. Het is een beetje een modeproduct, zoals de olijfolie. Twintig jaar geleden moest niemand van olijfolie weten, nu kookt en bakt iedereen ermee. Elk restaurant heeft wel een gerecht met een geitenkaasje op de menukaart".

Capra kan iedereen met een lap grond en vijf witte melkgeiten echter geen inkomen waarborgen. "Met minder dan 200 of 300 geiten is zo'n bedrijf niet rendabel. Je kan wel rustig beginnen met honderd geiten, daar dan de jonge dieren van bijhouden en zo langzaamaan groeien tot volwaardige geitenboer", adviseert Schellens.

Bron: Gazet van Antwerpen

Gerelateerde artikels

Er zijn :newsItemCount nieuwe artikels sinds jouw laatste bezoek