nieuws

EU-vleesvarkensprijs steeg met 4,5 procent in 2006

nieuws
De varkenshouders in de Europese Unie hebben in 2006 de prijs voor hun vleesvarkens met 4,5 procent zien stijgen. De gemiddelde varkensprijs is uitgekomen op 1,419 euro per kilogram geslacht gewicht. Dat blijkt uit het var­kensprijzenonderzoek van de Duitse varkenshoudersorganisa­tie ISN. De beste prijzen werden vorig jaar uitbetaald in Italië, de Poolse varkensboeren werden het slechtst betaald.
4 januari 2007  – Laatst bijgewerkt om 14 september 2020 13:58
De varkenshouders in de Europese Unie hebben in 2006 de prijs voor hun vleesvarkens met 4,5 procent zien stijgen. De gemiddelde varkensprijs is uitgekomen op 1,419 euro per kilogram geslacht gewicht. Dat blijkt uit het var­kensprijzenonderzoek van de Duitse varkenshoudersorganisa­tie ISN, die iedere week de belangrijkste noteringen in dertien lidstaten omrekent naar een gecorrigeerde prijs per kilo geslacht gewicht voor een standaardvarken.

De varkenshouders in Italië hebben vorig jaar de hoogste varkensprijs ontvangen met een ge­middelde van 1,517 euro. De Poolse varkenshouders moesten het daarentegen stellen met een gemiddelde op­brengst van 1,275 euro. De gemiddel­de Poolse varkensprijs is ook de enige die is gedaald ten opzichte van 2005. Polen kon vorig jaar geen varkensvlees exporteren naar Rusland en de Oekraïne.

In 2005 ontvingen de Deense varkensboeren de laagste prijzen. Da­nish Crown, verreweg de grootste varkensslachterij in Denemarken, betaalt al jaren één van de laagste varkensprijzen in de EU. Vorig jaar kregen de Deense varkenshouders gemiddeld 1,341 euro.

De gemiddelde Europese varkensprijs zit al enkele jaren in de lift. In 2005 ontvingen de varkens­houders in de dertien lidstaten gemiddeld 1,358 euro per kilo geslacht gewicht. In 2004 bedroeg de gemiddel­de prijs 1,322 euro.(KS)

Bron: Agrarisch Dagblad

Gerelateerde artikels

Er zijn :newsItemCount nieuwe artikels sinds jouw laatste bezoek