nieuws

Devgen boekt nettoverlies van 3,5 miljoen euro

nieuws
Biotechnologiebedrijf Devgen heeft in 2005 een nettoverlies geboekt van 3,5 miljoen, een lichte verbetering tegenover het jaar ervoor. Toen bedroeg het nettoverlies 3,6 miljoen euro. Dat heeft Devgen woensdag in een persbericht bekendgemaakt. De omzet van Devgen steeg in 2005 met 16 pct tot 10,9 miloen euro. Het overgrote deel, 10,4 miljoen euro is afkomstig uit de activiteit gewasbescherming.
15 maart 2006  – Laatst bijgewerkt om 14 september 2020 13:56
Biotechnologiebedrijf Devgen heeft in 2005 een nettoverlies geboekt van 3,5 miljoen, een lichte verbetering tegenover het jaar ervoor. Toen bedroeg het nettoverlies 3,6 miljoen euro. Dat heeft Devgen woensdag in een persbericht bekendgemaakt. De omzet van Devgen steeg in 2005 met 16 pct tot 10,9 miloen euro. Het overgrote deel, 10,4 miljoen euro is afkomstig uit de activiteit gewasbescherming. 0,5 miljoen euro komt op rekening van humane therapeutica.

De groei kwam voor een groot deel uit de vervroegde afronding van de samenwerking met FMC en aanzienlijke technologievergoedingen. Daarbovenop ontving Devgen nog voor 1,5 miljoen euro overheidssubsisidies. De kosten voor onderzoek en ontwikkeling stegen 15 pct tot 11,3 miljoen euro als gevolg van de nematicidenveldproeven en de preklinische dierproeven voor de lopende farmaceutische programma's.

Eind 2005 beschikte het biotechnoligebedrijf uit Zwijnaarde over een kaspositie van 34,9 miljoen euro, meer dan het driedubbele van eind 2004. Het bedrijf haalde vorig jaar 33,7 miljoen euro op via de beurs. Volgens Devgen lopen de programma's voor gewasbescherming tegen pestorganisme volgens plan. Devgen heeft reeds enkele onderzoeksprogramma's lopen in samenwerking met de grote zaadproducenten Pioneer en Monsanto. Die spitsen zich toe op de bescherming van soja, katoen en mais.

Devgen wil daarnaast een aantal projecten op eigen houtje uitbouwen. Momenteel richt Devgen zich voornamelijk op de bescherming van rijst en aardappelen tegen schimmels, maar het bedrijf wil zijn actieterrein uitbreiden tot rupsen, bladluizen en allerhande kevers.

Een andere activiteit van Devgen betreft de ontwikkeling van nematiciden, zoals insecticiden maar dan specifiek gericht op de vernietiging van nematoden. Dat zijn wormpjes die de plantwortels aantasten. Devgen voerde in 2005 een aantal veldproeven in Europa uit voor onder andere suikerbiet, sla en selder en die verliepen succesvol. Devgen wil zich sneller dan verwacht buiten Europa begeven en gaat zijn veldproeven met twee jaar versnellen. Het bedrijf gaat zich tevens op tropische gewassen, zoals bananen, werpen.

Bron: Belga

Gerelateerde artikels

Er zijn :newsItemCount nieuwe artikels sinds jouw laatste bezoek