Danone zet na machtsstrijd Zong Qinghou op straat
nieuwsFaber maakt in de tekst zijn wens bekend om "de Chinese joint-ventures verder te ontwikkelen". Verantwoordelijken van het concern Wahaha, die telefonisch werden gecontacteerd, gaven donderdag aan dat zij nog niets van dit ontslag wisten.
Er woedt al maandenlang een ruzie tussen de Franse voedingsgroep en Zong Qinghou, de bedrijfsleider van het Wahaha-concern. Wahaha is de belangrijkste drankenfabrikant in China. Onlangs kreeg de ruzie scherpere kantjes en bracht Danone bracht het geschil voor het gerecht.
Danone voert aan dat het gebruik van het merk Wahaha door Zong "strijdig is met hun overeenkomsten". Volgens het Franse concern hebben de joint ventures daar exclusief recht op. Daarop beschuldigde Zong Qinghou Danone ervan bedrijven te willen opslorpen waarvan hij de eigenaar is.(KS)
Bron: Belga