Carrefour weert Hanekop uit winkelrekken
nieuws"Omdat wij aan al onze partners willen duidelijk maken dat Carrefour het meent met deze kwaliteitsketen-bewaking, willen wij een symbolische druk uitoefenen op de sector door de betrokken voederfabrikant voor 6 maanden uit te sluiten uit onze keten.
Indien het niet de producent van de voeders is, die aan de basis ligt van de PCB-contaminatie, dat men dat dan duidelijk stelt. Tot op heden is ons echter geen antwoord gegeven op deze vraag, niet door het Federaal Agentschap voor Voedselveiligheid, niet door de overheid," aldus Peter Hostens, verantwoordelijk voor de verse marktproducten.
Carrefour heeft zijn leveranciers gevraagd geen producten aan te leveren van dieren gevoederd met voeders van Hanekop voor een periode van 6 maanden. Hiermee wordt volgens Carrefour de economische toekomst van een fabrikant of een producent of een sector niet in gevaar gebracht.
Carrefour wijst nog op de gebrekkige communicatie "binnen de keten" (tussen fabrikant, producent en slachthuis) in de hele zaak van het besmette voeder.
Bron: Belga