Amerikaanse landbouw vreest gevolgen BSE-maatregelen
nieuwsDe verwerking in rundveevoeder was al vanaf 1997 verboden. Het extra afval betreft vooral hersenen en ruggenmerg van slachtrunderen, waarvan wordt verondersteld dat de verwerking ervan in veevoeder BSE over zou kunnen dragen.
Alternatieven voor het verwerken van het afval moeten worden gezocht in het gecontroleerd storten, verbranden of het verwerken tot biobrandstof. Het ministerie van landbouw in de Verenigde Staten (USDA) heeft in mei al een lening van 50 miljoen dollar verstrekt voor onderzoek naar omzetting van slachtafval tot energie.
De Amerikaanse vlees- en veevoederindustrie hopen dat de overheid nog zal wachten met het nemen van wettelijke maatregelen tot een 18 maanden durend onderzoek naar BSE in de Verenigde Staten is afgerond. Tot nu toe zijn er 80.000 runderen onderzocht en zijn geen nieuwe gevallen van BSE gevonden. Het doel van de USDA is om in totaal 268.500 dieren te onderzoeken.
Verwacht wordt dat het vooral de boeren zijn die financieel zullen opdraaien voor de verwerking van het extra afval. Tot nu toe zijn de kosten voor destructie van dode dieren en verwerking van slachtafval in de VS erg laag.
Bron: Agriholland/AgProfessional