Aelvoet: "Analyses van labo's moeten sneller"
nieuwsTussen de staalname van het besmette kippenvoer en het verkrijgen van de analyseresultaten zaten er acht dagen. Volgens het boekje zou dat moeten kunnen op zes werkdagen. "Als een bepaald deel van het werk toevertrouwd wordt aan labo's, ben je er als overheid ook afhankelijk van. Het is aangewezen dat er een gesprek komt met de labo's om er voor te zorgen dat zoiets kan vermeden worden. De analyseresultaten moeten dus vlugger verkrijgbaar zijn. Hoe vlugger die voorhanden zijn, hoe sneller we kunnen reageren", zegt de minister.
Aelvoet houdt ook voet bij stuk dat de overheid op tijd heeft gecommuniceerd aan de bevolking over de mogelijke besmetting bij geslachte kippen. Het was volgens Aelvoet totaal onmogelijk om al op vrijdag 18 januari, de dag dat het ministerie van Landbouw op de hoogte werd gebracht van de besmetting, op een verantwoorde manier de bevolking op de hoogte te brengen.
"Dat zou totaal betekenisloos geweest zijn. De bevolking verwacht van de overheid dat we in eerste instantie ervoor zorgen dat besmet voedsel niet in de voedselketen komt", luidt het.
Bron: Belga