nieuws

Wanze wil twee derde van Belgisch bio-ethanolquotum

nieuws
Het suikerbedrijf Südzucker, het moederhuis van de Tiense Suikerraffinaderij, heeft maandag bevestigd een bio-ethanolfabriek te willen oprichten in het Luikse Wanze. Het gaat om een investering van zowat 200 miljoen euro en de nieuwe eenheid zou minstens tachtig directe nieuwe banen opleveren. In ruil moet de federale regering wel met de nodige garanties over de brug komen.
21 maart 2006  – Laatst bijgewerkt om 4 april 2020 14:32
Het suikerbedrijf Südzucker, het moederhuis van de Tiense Suikerraffinaderij, heeft maandag bevestigd een bio-ethanolfabriek te willen oprichten in het Luikse Wanze. Het gaat om een investering van zowat 200 miljoen euro en de nieuwe eenheid zou minstens tachtig directe nieuwe banen opleveren.

Jean-Claude Marcourt, de Waalse minister van Economie die op economische missie is in India, reageerde verheugd op de beslissing van Südzucker. "Er zijn nog twee voorwaarden die vervuld moeten worden om de grote investering te aanvaarden. Ten eerste moet de federale regering de petroleummaatschappijen overtuigen bio-ethanol toe te voegen aan hun brandstof en vervolgens dient de federale regering te verzekeren dat in Wanze twee derde van het Belgisch bio-ethanolquotum mag geproduceerd worden", aldus Marcourt in een persbericht.

De Belgische markt zou 200.000 kubieke meter moeten leveren. De fabriek in Wanze zou een productiecapaciteit bereiken van 175.000 kubieke meter. De Waalse minister vraagt de federale regering gunstig te antwoorden op de verzoeken van Südzucker en dan "is er geen enkel technisch of financieel argument meer tegen de concrete realisatie van het project".

Marcourt preciseerde bovendien dat het bedrijf Neochim van de Italiaanse groep Spiga Nord, zijn plan bevestigt om de installatie van BASF in Feluy om oliën te verwerken over te nemen en er biodiesel van te maken. Neochim liet ook weten samen te zullen werken met de landbouw door de verwerking van het toenemende volume koolzaad te voorzien. Voor de minister "is het essentieel voor Wallonië om de politiek van biobrandstoffen volledig te doen slagen".

Gerelateerde artikels

Er zijn :newsItemCount nieuwe artikels sinds jouw laatste bezoek