VEVA: "Consument moet opdraaien voor kosten"
nieuwsEen vleestaks die geïnd wordt op het niveau van de slachthuizen zou zonder twijfel worden doorgerekend naar de producent, zijnde de landbouwers. Dat kan niet, vindt VEVA. Voorts zou dit voor concurrentievervalsing zorgen. "Onze producten worden 3 à 4 frank per kg duurder t.o.v. het buitenland, waardoor de export vanuit België in een moeilijke positie komt".
De varkenshouders willen dat de consumenten voor de kosten van de vernietiging van het slachtafval opdraaien en dus maar een vleesheffing moeten slikken. "Zij willen garanties omtrent de kwaliteit van het vlees, dus moeten zij voor de kosten opdraaien", aldus Bracke.
VEVA dringt aan op een algemene Europese oplossing. Tot zolang eist Bracke een prefinanciering van de Vlaamse overheid om zo de werking van de vleessector te kunnen blijven garanderen.