nieuws

Merituscontrole mondt uit in gerechtelijke twist

nieuws
Een 40-jarige veehouder uit het West-Vlaamse Staden moest maandag voor de rechter in Ieper verschijnen. Bij een controle op zijn bedrijf werden spuiten en verboden producten gevonden. Die stammen volgens zijn raadsman nog uit de periode toen de middelen nog volkomen legaal waren. Het openbaar ministerie vordert een effectieve geldboete. De Ieperse rechter velt op 16 april een vonnis.
20 maart 2007  – Laatst bijgewerkt om 4 april 2020 14:36
Een 40-jarige veehouder uit het West-Vlaamse Staden moest maandag voor de rechter in Ieper verschijnen. Bij een controle op zijn bedrijf werden spuiten en verboden producten gevonden, schrijft Het Laatste Nieuws. Die dateren volgens zijn raadsman nog uit de periode toen de middelen nog volkomen legaal waren.

De veehouder kreeg op 11 mei 2005 een inspecteur van het kwaliteitslabel Meritus op bezoek, een normale gang van zaken voor wie het label draagt. Er werd een aantal stalen genomen, maar één daarvan bleek na onderzoek niet volledig in orde te zijn. Meritus bracht het parket op de hoogte en dat stuurde in december 2005 eveneens enkele inspecteurs op pad. Ook toen werden er monsters genomen, maar men trof echter ook enkele spuiten en naalden aan die sporen van verboden middelen vertoonden. De veehouder werd daarop gedagvaard voor de correctionele rechter.

Volgens zijn raasman werd het bewuste staal, dat de Meritus-inspecteur afnam, veertien dagen later niet-verzegeld afgegeven aan een labo van de vzw Belbeef, de interprofessionele organsiatie die de verschillende schakels in de rundvleesproductie verenigt. "Zoiets kan toch niet", zegt de advocaat. "De procedure moet toch correct uitgevoerd worden?"

Later bleek dat het labo in het vlees, dat het parket liet controleren, geen resten van verboden middelen ontdekt had. "De bewuste naalden, die werden gevonden, stammen nog uit de tijd dat het bedrijf geleid werd door de vader van mijn cliënt", aldus de advocaat. "Ze waren toen nog legaal te verkrijgen". De raadsman kon het verhaal ook staven met facturen. De beklaagde beweerde door de controles al 17.000 euro verlies te hebben geleden. Ook mag hij het kwaliteitslabel van Meritus niet meer gebruiken. Het openbaar ministerie vordert een effectieve geldboete. De Ieperse rechter velt op 16 april een vonnis.(MP)

Gerelateerde artikels

Er zijn :newsItemCount nieuwe artikels sinds jouw laatste bezoek