Marktaandeel van Certus blijft toenemen
nieuwsNaast de 509 varkenshouders engageren ook 18 slachthuizen, 51 uitsnijderijen, 21 vleeswarenfabrikanten en 342 verkooppunten zich om de Certus-normen voor kwaliteitsvol varkensvlees te volgen. In 2004 werden 112 nieuwe erkenningen voor varkensbedrijven uitgereikt. Het aantal Certus-karkassen nam met 24 procent toe en overschreed voor het eerst de kaap van het half miljoen exemplaren.
Sinds juli 2004 moet minstens 60 procent van het gebruikte varkensvlees voor de productie van Meesterlyck-vleeswaren van Certus-origine zijn. Op het niveau van de grootdistributie blijft Delhaize de bevoorrechte partner van Certus. Eind 2004 kon de consument in bijna alle Delhaize-winkels Certus-varkensvlees vinden. Ook de 38 verkooppunten van diepvriesketen Covee en een reeks slagers verkopen Certus-producten.
Certus-varkensvlees is online traceerbaar en wordt enkel geproduceerd met GMP-erkende veevoeders die geen voederbesparende antibiotica bevatten. De hygiëne in slachthuizen en uitsnijderijen wordt nauwgezet opgevolgd. Er is ook een monitoring van de salmonella-bacterie in de hele keten. In 2004 liet Belpork 1.565 controles voor een bedrag van 284.000 euro uitvoeren door het onafhankelijke controleorganisme SGS.
De meeste controles vonden plaats bij varkenshouders. In 71 procent van de gevallen waren die controles op varkensbedrijven over de hele lijn gunstig. Dat is een stijging van 10 procent in vergelijking met 2003. De varkenshouders nemen steeds meer corrigerende maatregelen om aan de normen van het lastenboek te voldoen, luidt het dan ook bij Belpork. De registratie van diergeneeskundige behandelingen, de tweemaandelijkse bezoeken van de bedrijfsdierenarts en de aanwezigheid van voederbespaarders met antibiotische werking zijn nog punten die voor verbetering vatbaar zijn.
Meer informatie: Certus