nieuws

Koffieproducent Miko investeert in kunststofafdeling

nieuws
Miko gaat ruim 6 miljoen euro in zijn kunststofafdeling in Oud-Turnhout pompen. De investering is ingegeven door de groei van de divisie. De productie van kunstofdoosjes en -schaaltjes voor de voedingsindustrie wordt steeds belangrijker bij Miko. Nu is de koffiepoot nog verantwoordelijk voor het grootste deel van de omzet, maar de verwachting is dat de kunststofafdeling volgend jaar voor het eerst even groot zal zijn.
23 november 2006  – Laatst bijgewerkt om 4 april 2020 14:35
Miko gaat ruim 6 miljoen euro in zijn kunststofafdeling in Oud-Turnhout pompen. De investering is ingegeven door de groei van de divisie. De productie van kunstofdoosjes en -schaaltjes voor de voedingsindustrie wordt steeds belangrijker bij Miko. Nu is de koffiepoot nog verantwoordelijk voor het grootste deel van de omzet, maar de verwachting is dat de kunststofafdeling volgend jaar voor het eerst even groot zal zijn. Dat schrijft Het Laatste Nieuws.

Miko wist dit jaar enkele belangrijke contracten binnen te halen, die een uitbreiding van de productiecapaciteit in Oud-Turnhout noodzakelijk maken. De nieuwe projecten hebben betrekking op de productie van ruim 30 miljoen nieuwe verpakkingen per jaar. "Het gaat onder meer om doosjes en dekseltjes voor een Nederlandse smeerkaasproducent", zegt topman Frans Michielsen.

Door de investering zouden er 6 à 7 banen in Oud-Turnhout bijkomen. De projecten zijn goed voor zowat 5 miljoen euro extra omzet per jaar. "Vorig jaar realiseerde de kunstofdivisie zo'n 37 miljoen euro omzet. Ook de winst zal navenant stijgen", voorspelt Michielsen. De productie-uitbreiding was geen sinecure omdat de machines bij Miko nu al continu draaien. Bovendien kan het bedrijf niet uitbreiden omdat een gepland bedrijventerrein op zich laat wachten. "We hebben dan maar een stuk van onze magazijnruimte opgeofferd. De opslag is gedeeltelijk uitbesteed", aldus de topman.

Gerelateerde artikels

Er zijn :newsItemCount nieuwe artikels sinds jouw laatste bezoek