nieuws

Boerenbond wil snelle erkenning van rampgebieden

nieuws
De Boerenbond wil dat de gebieden, die getroffen zijn door zwaar onweer en hevige regenval, "onverwijld" erkend zouden worden als rampgebied. De organisatie meent dat de situatie aan alle criteria voldoet om als formele ramp erkend te worden. "De continuïteit van de bedrijfsvoering vereist een snelle erkenning en een snelle en afdoende regeling van de schade", luidt het.
5 juli 2005  – Laatst bijgewerkt om 4 april 2020 14:30
De Boerenbond wil dat de gebieden, die getroffen zijn door zwaar onweer en hevige regenval, "onverwijld" erkend zouden worden als rampgebied. De organisatie meent dat de situatie aan alle criteria voldoet om als formele ramp erkend te worden.

Na een lange periode van droogte, die op zich al heel wat schade heeft aangericht, heeft de wateroverlast van zondagnacht en maandag forse schade veroorzaakt op de land- en tuinbouwbedrijven, stelt de Boerenbond. "De continuïteit van de bedrijfsvoering vereist een snelle erkenning en een snelle en afdoende regeling van de schade", luidt het dinsdag in een persmededeling.

Daarnaast vraagt de Boerenbond ook dat de gemeenten onmiddellijk de gemeentelijke schattingscommissies operationeel zouden maken om de schade vast te stellen. "Die commissies, die trouwens bij wet voorzien zijn, zijn het geëigende instrument om op exacte en objectieve wijze de geleden schade vast te stellen", aldus de vakorganisatie.

Gerelateerde artikels

Er zijn :newsItemCount nieuwe artikels sinds jouw laatste bezoek