nieuws
Boeren krijgen canadapopulieren in Sint-Gillis-Waas
nieuwsHet gemeentebestuur van Sint-Gillis-Waas biedt in het kader van de ruilverkaveling landbouwers de mogelijkheid om bomen te onderhouden. De canadapopulieren die binnen het gebied van de ruilverkaveling staan, worden eigendom van de landbouwer als ze kaprijp zijn. De opbrengst van het hout gaat dus naar de boeren. Landbouwers die geïnteresseerd zijn, moeten hiervoor wel een schriftelijke overeenkomst afsluiten met het gemeentebestuur.
14 maart 2005
Het gemeentebestuur van Sint-Gillis-Waas biedt in het kader van de ruilverkaveling landbouwers de mogelijkheid om bomen te onderhouden. De canadapopulieren die binnen het gebied van de ruilverkaveling staan, worden eigendom van de landbouwer als ze kaprijp zijn. De opbrengst van het hout gaat dus naar de boeren.
Landbouwers die geïnteresseerd zijn, moeten hiervoor wel een schriftelijke overeenkomst afsluiten met het gemeentebestuur. De milieudienst volgt de toestand van de bomen op en kan het gemeentebestuur adviseren om de overeenkomst eenzijdig te verbreken als de landbouwer de bomen niet of onvolledig onderhoudt. Zo moet bijvoorbeeld de wetgeving voor het rooien van bomen worden nageleefd.
Meer informatie: gemeentelijke groendienst, tel 03/727 17 32.