nieuws

150 banen op de tocht door verkoop Tate & Lyle

nieuws
De Britse suiker- en zoetstoffengroep Tate & Lyle verkoopt een deel van haar Europese zetmeelactiviteiten aan de Franse groep Tereos. Daarbij is ook de Belgische afdeling in Aalst, waar bijna 530 mensen aan de slag zijn. Na de verkoop staan mogelijk 150 bedienden, kader- en directieleden op straat. Tereos, een coöperatie van 14.000 boeren, is wel van plan om de productiecapaciteit op te drijven van de vijf fabrieken die bij de deal betrokken zijn. Of daardoor meer personeel in dienst komt, is nog niet duidelijk.
9 mei 2007  – Laatst bijgewerkt om 14 september 2020 13:59
Tate & Lyle verkoopt 5 van zijn 15 fabrieken aan de Franse suikercoöperatie Tereos. Dat bevestigt Greet Keppens, de woordvoerder van Tate & Lyle Europa. Die divisie heeft haar hoofdkantoor in Aalst, in het vroegere Amylum. De verkoop gaat gepaard met afdankingen op dat hoofdkantoor, zegt Keppens. Zowat de helft van de 270 bedienden, kader- en directieleden riskeren hun job te verliezen.

De vakbonden gewagen van 150 bedreigde jobs. Woensdag heeft het bedrijf de verkoopplannen bekendgemaakt op Europese en lokale ondernemingsraden. De tarwefabrieken in België, Frankrijk, Engeland, Italië en de maïsfabriek in Spanje worden verkocht aan Tereos, meer in het bijzonder de dochter Syral Sas. Officieel luidt het dat "vergevorderde en exclusieve onderhandelingen" gevoerd worden. Van de kant van Tereos is sprake van "onomkeerbare" onderhandelingen, aldus Tereos-woordvoerder Philippe Pelzer.

"Tereos heeft de bedoeling alle productie-eenheden te incorporeren in zijn Cereal Transformation Divisie en de capaciteit ervan zelfs nog op te drijven", aldus Keppens. "Tereos is een coöperatieve en het wil de graanafzet van haar leden een toegevoegde waarde geven door de granen om te zetten in alcohol- en zetmeelderivaten". Het bedrijf zou in de fabrieken ook investeren, maar of er hierdoor ook meer of minder personeel in dienst komt, is een vraagteken.

"Klopt", zegt Pelzer, maar hoeveel er geïnvesteerd zal worden en hoeveel personeel er nodig is, kan het bedrijf nu nog niet zeggen. Zolang Europa zijn zegen niet heeft gegeven en het consultatieproces niet is afgerond, blijft het trouwens gaan om een "intentie tot verkoop", benadrukt Keppens.

Wel zeker is dat het hoofdkantoor van Tate & Lyle Europa in Aalst - de groep heeft haar wereldwijde HQ in Londen - in de brokken zal delen. Zowat de helft van de werknemers in Aalst kunnen elders aan de slag binnen het bedrijf of bij de overnemer, Tereos, aldus Keppens. De andere helft staat wellicht op straat. Voorlopig kan het bedrijf dat niet met zoveel woorden zeggen, want het consultatieproces - de eerste fase bij collectief ontslag - is nog maar net begonnen.(KS)

Bron: Belga

Gerelateerde artikels

Er zijn :newsItemCount nieuwe artikels sinds jouw laatste bezoek