nieuws

Zoon van hormonenkoning voelt zich geviseerd

nieuws
Meer dan tien jaar geleden kreeg hormonenspin Daniël De Marez (nu 72) uit Roeselare 9 jaar cel voor het aanmaken en verhandelen van illegale hormonen. Nu loopt er een onderzoek naar de veeartsenassociatie van zijn zoon Stefaan. "Enkel omdat ik De Marez heet", zucht de 41-jarige West-Vlaming in Het Nieuwsblad.
16 januari 2006  – Laatst bijgewerkt om 14 september 2020 13:56
Meer dan tien jaar geleden kreeg hormonenspin Daniël De Marez (nu 72) uit Roeselare 9 jaar cel voor het aanmaken en verhandelen van illegale hormonen. Nu loopt er een onderzoek naar de veeartsenassociatie van zijn zoon Stefaan. "Enkel omdat ik De Marez heet", zucht de 41-jarige West-Vlaming.

"Ik ontken niet dat mijn vader vroeger in hormonen deed. Daar bestaat geen discussie over. Maar zijn straf was te hoog: negen jaar, sommigen krijgen dat voor de moord op hun vrouw". Ook zoon Stefaan werd veroordeeld, tot 1 jaar voorwaardelijk. "Onterecht", vindt hij.

Niettemin loopt er nu weer een gerechtelijk onderzoek naar zijn veeartsenpraktijk Curavet. Het onderzoek zou vooral draaien om een illegale handel in dierenmedicijnen. "De aanleiding was een huiszoeking bij een boer uit Lokeren. Bij die man vonden de speurders medicatie die was voorgeschreven door een van mijn collega's. Gevolg: ze sturen 80 agenten op ons af. Ik begrijp dat niet. Ik vermoed zelfs dat er in ons land minder agenten zijn die zich bezighouden met terrorisme".

Voel je je geviseerd? "Ik vind van wel. Niet enkel door de politie. Ook door de pers. Ik word door sommigen zelfs de opvolger van mijn vader, de zogenaamde hormonenkoning, genoemd. Maar wat moet ik doen? Als ik reageer, maak ik het enkel erger. Nu al worden onze kinderen bespot omdat in de krant stond dat hun papa in de bak zat".

Je pleit onschuldig? "Ik heb alvast niks te maken met hormonen. We zitten ook voor 95 procent in de varkenssector. Ik heb een duidelijk standpunt over hormonen: ze zijn niet goed te keuren, maar veel andere dingen zijn ook niet goed voor onze volksgezondheid. Er zou eens een top-100 gemaakt moeten worden van dingen die slecht zijn voor onze gezondheid. Ik betwijfel zelfs of die hormonen de top-50 halen".

Bron: Het Nieuwsblad

Gerelateerde artikels

Er zijn :newsItemCount nieuwe artikels sinds jouw laatste bezoek