Zeeuwse mosselkwekers boos op Test-Aankoop
nieuwsJohnny Dhooge, mosselkweker uit Yerseke, vindt de kritiek onterecht. Bij een forse vraag en weinig aanbod stijgt de prijs altijd, voert hij aan. "Dat heb je met aardbeien toch ook"? Dhooge is van mening dat ook het Nederlandse overheidsbeleid de sector parten speelt. Op de Waddenzee - waar de Zeeuwse mossel uiteindelijk vandaan komt - mag niet meer overal op mosselzaad worden gevist.
Volgens Hans Van Geesbergen, secretaris van Producentenorganisatie Mosselcultuur, stapelen de problemen zich inmiddels op. In de Waddenzee is tot nu toe nauwelijks mosselzaad gevallen. En zonder mosselzaad geen mosselen. Bovendien kunnen er geen voorraden opgebouwd worden voor magere jaren. De secretaris hoopt dat het mosselzaad later deze zomer alsnog gaat vallen. Eind augustus, begin september moet dat definitief duidelijk worden.
Ook Van Geesbergen is boos op Test-Aankoop. "Voor de Belgen is vooral de Wadmossel de topper omdat er veel vlees aan zit. Ze hebben nu mosselen uit Zeeland gebruikt, die zijn minder goed. Ik wil nog wel even een gesprek met die mensen". Hij stelt dat ondanks de 'boycot' van supermarktketen Carrefour de horeca in België nog wel steeds de Nederlandse mossel afneemt.
Bron: Gazet van Antwerpen