nieuws

Werknemers Tate & Lyle hervatten vandaag het werk

nieuws
De werknemers van Tate & Lyle in Aalst hervatten donderdag het werk. Woensdagochtend ging de ochtendploeg spontaan in staking uit onvrede met de hoge werkdruk. Na overleg met de directie stemde twee derde van de werknemers in met de werkhervatting. Tijdens het overleg werd beslist om per afdeling een werkgroep samen te stellen die de werkdruk moet evalueren. Voor de productie van bio-ethanol worden twaalf tijdelijke werknemers aangenomen.
17 januari 2007  – Laatst bijgewerkt om 14 september 2020 13:58
De werknemers van Tate & Lyle in Aalst hervatten donderdag het werk. Woensdagochtend ging de ochtendploeg spontaan in staking uit onvrede met de hoge werkdruk. Na overleg met de directie stemde twee derde van de werknemers in met de werkhervatting. Tijdens het overleg werd beslist om per afdeling een werkgroep samen te stellen die de werkdruk moet evalueren. Later volgt een evaluatie met de vakbondssecretarissen.

Een ander pijnpunt was de gedeeltelijke omschakeling van de fabriek naar de productie van bio-ethanol. Daarvoor werd, in tegenstelling tot eerdere beloften, geen extra personeel aangeworven. Kan niet, vonden de bonden, want dat zou de werkdruk nog verhogen. De directie is nu bereid gevonden om hiervoor twaalf tijdelijke werknemers aan te nemen.

Tijdens een woelige personeelsvergadering stemde uiteindelijk 66 procent van de werknemers voor een werkhervatting, zegt ABVV-vakbondssectretaris Bjorn Desmet. "Het zat bijzonder diep. Het feit dat 34 procent tegen stemde, is betekenisvol".

Bron: Belga

Gerelateerde artikels

Er zijn :newsItemCount nieuwe artikels sinds jouw laatste bezoek