nieuws

Wagenpark Rumst schakelt over op koolzaadolie

nieuws
Een vrachtwagen met laadkraan, een laad- en graafmachine, een bestelwagen en een zitmaaier van het technische team van de gemeente Rumst werden omgebouwd en rijden voortaan op koolzaadolie. Het zou gaan om een primeur in de provincie Antwerpen. Biobrandstoffen liggen ook goed in de electorale markt. Zo kondigde de Gentse schepen Termont aan dat hij na de verkiezingen het hele wagenpark op biodiesel wil laten omschakelen.
27 september 2006  – Laatst bijgewerkt om 14 september 2020 13:58
Een vrachtwagen met laadkraan, een laad- en graafmachine, een bestelwagen en een zitmaaier van het technische team van de gemeente Rumst werden omgebouwd en rijden voortaan op koolzaadolie. Meerdere gemeenten in Vlaanderen werken een gelijkaardig project uit, maar dit zou gaan om een primeur in de provincie Antwerpen. De plantaardige brandstof voor de Rumstse wagens wordt geleverd door een landbouwer die zich toelegde op de productie van koolzaadolie.

"Het gebruik van koolzaadolie als brandstof kadert in het lokale Kyoto-protocol. Het gaat om een proefproject", legt schepen voor leefmilieu Francy Van der Wildt (SP.A) uit. De plaatselijke Karel De Grote-hogeschool onderzoekt en controleert de omgebouwde wagens. Onder meer de impact van het gebruik van pure plantaardige olie op de motoren en hun emissies zal onderzocht worden.

Biobrandstoffen liggen trouwens ook goed in de verkiezingsmarkt. In Gent heeft schepen Daniël Termont beloofd dat het wagenpark op biodiesel zal rijden indien hij straks de burgemeesterssjerp mag omgorden.

Bron: Het Nieuwsblad

Gerelateerde artikels

Er zijn :newsItemCount nieuwe artikels sinds jouw laatste bezoek