Vissers protesteren tegen sluiting van Noordzee
nieuwsDe vissers verwachten het ergste, maar proberen toch nog druk uit te oefenen op de Europese ministers van Visserij die dinsdag en woensdag in Brussel bijeenkomen. Een gemeenschappelijke visserijpolitiek en de bescherming van de visreserves staan op de agenda.
Voor België onderhandelt Yves Leterme, die naast Vlaams minister-president en landbouwminister ook de bevoegdheid heeft over Visserij. Volgens het voorstel van de Europese Commissie zouden Vlaamse vissers minder tijd op zee mogen doorbrengen en kunnen enkele visrijke gebieden vanaf volgend jaar effectief worden gesloten. Leterme liet eerder al verstaan dat het voortbestaan van de Vlaamse visserij op de helling staat indien deze plannen onverkort worden ingevoerd.
De milieuvereniging Greenpeace wil alvast zeer strenge vangstbeperkingen. De organisatie heeft 11.000 dode vissen en andere zeedieren gestort voor het gebouw waar de ministers van Visserij onderhandelen. Greenpeace rekent erop dat de milieuministers een duidelijk signaal geven.
Bron: RUG-kranten</i>