VEVA steunt onderzoek naar ziekenhuisbacterie

nieuws
VEVA steunt de aangekondigde screening op de ziekenhuisbacterie MRSA bij varkensboeren en -slachters, maar benadrukt dat niet alleen op de varkenssector gefocust mag worden. "Er zijn ongetwijfeld ook andere levende dieren die zo'n bacterie kunnen overdragen", zegt Bart Matthijs van de vakorganisatie. Hoe de screening precies zal gebeuren, is overigens nog niet duidelijk.
8 januari 2007  – Laatst bijgewerkt om 14 september 2020 13:58
VEVA steunt de aangekondigde screening op de ziekenhuisbacterie MRSA bij varkensboeren en -slachters, maar benadrukt dat niet alleen op de varkenssector gefocust mag worden. "Er zijn ongetwijfeld ook andere levende dieren die zo'n bacterie kunnen overdragen", zegt Bart Matthijs van de vakorganisatie.

Het federaal platform voor de ziekenhuishygiëne pleit voor een onderzoek naar de mogelijke aanwezigheid van de ziekenhuisbacterie MRSA bij varkens en varkensboeren nadat bekendraakte dat varkens in Nederland massaal besmet zijn met de bacterie en die ook gemakkelijk kunnen overdragen.

Een West-Vlaamse varkensslachter werd ook met de MRSA-bacterie besmet. Volksgezondheid belooft de problematiek in de Belgische varkenssector in kaart te brengen. Hoe dat precies zal gebeuren, is nog niet duidelijk. Bart Matthijs van VEVA zegt dat de hele varkensstapel onderzoeken bijna onbegonnen werk is, maar vermoedt dat steekproefgewijs zal worden gewerkt.

"Vanwege de overheid hebben wij in elk geval nog niet vernomen hoe de screening in haar werk zal gaan. "Maar wij ondersteunen elk bijkomend onderzoek dat duidelijkheid kan brengen over het ziekebeeld of de dragers van MRSA", aldus Matthijs. De medewerker van VEVA benadrukt nog dat de situatie "niet gedramatiseerd" mag worden. "Het heeft ook geen zin op de zaken vooruit te lopen", besluit hij.

Bron: Belga

Gerelateerde artikels

Er zijn :newsItemCount nieuwe artikels sinds jouw laatste bezoek