Veva eist oplossing voor verwerking van diermeel
nieuwsDierlijk afval mag niet langer in het veevoeder verwerkt worden. Het afval moet vernietigd worden. Kostprijs voor de sector: 3,5 miljard frank.
De federale en Vlaamse ministers van landbouw Jaak Gabriels en Vera Dua hebben steeds benadrukt dat de verwerkingskosten niet mochten doorgerekend worden naar de boer. Met de oprichting van een kwaliteitsfonds, gespijsd door bijdragen van de consument, leek de oplossing in zicht. Maar de slachthuizen weigerden mee te doen en het plan verdween in de koelkast. "De slachthuizen zijn bezig hun kosten door te rekenen naar de landbouwers", zegt Koen De Neve van VEVA.
Volgens VEVA heeft Dua slechts enkele maanden haar verantwoordelijkheid opgenomen om vervolgens de fakkel door te geven aan haar federale collega Gabriëls. Maar die speelt de bal terug met het argument dat afval een gewestelijke bevoegdheid is.
"Nu is het dossier naar minister van volksgezondheid Magda Aelvoet doorgeschoven. Slachthuizen vallen onder haar bevoegdheid lijkt de redenering te zijn", zucht VEVA, die de "onverschillige" houding van de beide landbouwministers aan de kaak stelt. "Landbouwministers dienen alle landbouwproblemen op te lossen en niet enkel deze waar ze het meeste stemmen mee verdienen". Er moet zo snel mogelijk een oplossing gezocht worden, in samenspraak met de landbouwsector, zegt VEVA.
Bron: Belga