Verdachte stalen uit Luik gecontroleerd op blauwtong
nieuwsHet zou eerder gaan om een schimmel, die veroorzaakt zou zijn door het veevoeder dat de dieren kregen. Het ziektebeeld zou op het eerste gezicht verschillen van dat van blauwtongziekte. Die ziekte, waarvan vooral schapen ziek kunnen worden en dood kunnen gaan, is ongevaarlijk voor mensen. Andere herkauwers als runderen en geiten kunnen wel besmet raken, maar worden doorgaans niet ziek.
In Nederland zijn mogelijk schapen op veertien bedrijven besmet met de blauwtongziekte. Van één bedrijf in Kerkrade staat al vast dat er schapen besmet zijn met de ziekte, die door muggen wordt overgebracht. Daarnaast is besmetting op twee andere bedrijven vrijwel zeker; bij nog elf schapenhouderijen bestaat het vermoeden dat het virus er heerst.
Voor de Nederlandse landbouwminister Cees Veerman is het een raadsel hoe de ziekte, die normaal gesproken in landen rond de Middellandse Zee voorkomt, nu voor de eerste keer in Nederland terecht is gekomen. Veerman vindt de besmetting ernstig genoeg om een exportverbod in te stellen voor alle levende herkauwers en hun levende producten zoals sperma, eicellen en embryo's.
Bron: Belga