nieuws

Van Weert steunt productie biologisch grondwitloof

nieuws
Biohoeve Lochting-Dedrie start in november met de biologische teelt van grondwitloof. Het project creëert een achttal arbeidsplaatsen voor mensen die moeilijk aangepast werk vinden op de reguliere arbeidsmarkt. Voor het nieuwe project kende staatssecretaris voor Duurzame Ontwikkeling Els Van Weert een opstartsubsidie toe van 44.700 euro.
5 september 2006  – Laatst bijgewerkt om 14 september 2020 13:57
Biohoeve Lochting-Dedrie start in november met de biologische teelt van grondwitloof. "Er wordt in België heel weinig grondwitloof gekweekt", beweert Dirk Lammertyn van Biohoeve Lochting-Derie in Het Laatste Nieuws. "Er bestaat een constant tekort, waardoor invoer vanuit Nederland noodzakelijk is". Voor dit project krijgt de biohoeve een subsidie van de staatssecretaris voor Duurzame Ontwikkeling Els Van Weert.

Voor het nieuwe project kende Van Weert een opstartsubsidie toe van 44.700 euro. "De productie van biologisch grondwitloof creëert een achttal nieuwe arbeidsplaatsen voor mensen die moeilijk aangepast werk vinden op de reguliere arbeidsmarkt", legt Lammertyn uit. Daarnaast krijgen we ook de hulp van enkele specialisten die ons met raad en daad zullen bijstaan".

De eerste inzet gebeurt de eerste week van november, zodat het eerste biologische witloof begin december klaar is voor verkoop. Jaarlijks zal twintig ton witloof, zo'n twee ton per week tijdens het seizoen, gekweekt worden.

Lees ook: geVILT: Bezorgt label tweede adem aan streekproducten?

Bron: Het Laatste Nieuws

Gerelateerde artikels

Er zijn :newsItemCount nieuwe artikels sinds jouw laatste bezoek