Thailand ontevreden over EU-quotum kippenvlees

nieuws
Thailand voelt zich be­nadeeld door het quotum dat Europa wil instellen voor de invoer van pluimveevlees. Het land wil meer kippenvlees naar Europa expor­teren dan de Commissie met zijn nieuwe regeling wil toestaan. Dat mel­den Thaise autoriteiten aan Agra Europe. De Europese Commissie is van plan om de invoer van pluimveevlees uit Bra­zilië en Thailand tegen een lager invoertarief te plafonneren tot 300.000 ton per jaar.
9 augustus 2006  – Laatst bijgewerkt om 14 september 2020 13:57
Thailand voelt zich be­nadeeld door het quotum dat Europa wil instellen voor de invoer van pluimveevlees. Het land wil meer kippenvlees naar Europa expor­teren dan de Commissie met zijn nieuwe regeling wil toestaan. Dat mel­den Thaise autoriteiten aan Agra Europe. De Europese Commissie is van plan om de invoer van pluimveevlees uit Bra­zilië en Thailand tegen een lager invoertarief te beperken tot 300.000 ton per jaar.

De regeling is een gevolg van een WTO-uitspraak die de hoge douanetarieven voor gezouten kipfilets uit derde landen aan de kaak stelde. Thailand zou van het totale invoerquotum ongeveer 120.000 ton naar Europa mogen verschepen, maar daar nemen de Aziaten geen genoegen mee.

Bovendien vreest Thailand dat Europa de in­voertarieven voor pluimveevlees op termijn weer verhoogt. Vol­gens de Europese Commissie zal in dergelijke gevallen ook het invoerquotum automatisch toenemen.

Bron: Agrarisch Dagblad

Gerelateerde artikels

Er zijn :newsItemCount nieuwe artikels sinds jouw laatste bezoek