nieuws

"Tessenderlo moet verantwoordelijkheid nemen"

nieuws
Aangezien het vaststaat dat Tessenderlo Chemie aan de basis ligt van de recente dioxineproblemen, wil de Boerenbond dat het bedrijf zijn volle verantwoordelijkheid neemt. Dat meldt de vakorganisatie dinsdag in een persbericht. De Boerenbond vraagt zich ook af of vet dat via chemische procedures onttrokken wordt aan beenderen wel thuishoort in de voedselketen.
31 januari 2006  – Laatst bijgewerkt om 14 september 2020 13:56
Aangezien het vaststaat dat Tessenderlo Chemie aan de basis ligt van de recente dioxineproblemen, wil de Boerenbond dat het bedrijf zijn volle verantwoordelijkheid neemt. Dat meldt de Boerenbond dinsdag in een persbericht. Als er eventueel schadeclaims zouden komen, moeten die vergoed worden door Tessenderlo Chemie, klinkt het.

Wie producten op de markt brengt, moet die ook controleren, moet garant staan voor de kwaliteit en moet daarvoor de volle verantwoordelijkheid nemen, vindt de Boerenbond. "In sommige veevoederbedrijven wordt ook de kwaliteit van binnenkomende producten gecontroleerd, maar dat mag niet het principe zijn", vertelt Anne-Marie Vangeenberghe, directeur communicatie van de Boerenbond.

"Wie een fles melk koopt, controleert ook niet zelf de kwaliteit. Het is de producent die garant moet staan voor het product dat hij aflevert". Aangezien Tessenderlo Chemie verantwoordelijk is in deze zaak, moet het ook opdraaien voor eventuele schadeclaims, stelt Vangeenberghe. De Boerenbond stelt ook de vraag of vet, via een chemische procedure onttrokken aan beenderen en bijproduct van de gelatineproductie, wel in de voedselketen terecht moet komen. "De vraag is of elk restafval geld moet opbrengen", stelt Vangeenberghe. "In dit geval is een zwaar chemisch procedé gebruikt om een kleine fractie over te houden. Daarbij kunnen veel zaken fout lopen".

De Boerenbond stelt naar eigen zeggen momenteel alles in het werk om haar leden, en meer bepaald de vierhonderd veehouders die geblokkeerd worden, bij te staan. "In de eerste plaats wordt nagegaan, in overleg met het Voedselagentschap, hoe de bedrijven het snelst vrijgegeven kunnen worden. Maar ook gaat de organisatie na op welke wijze we de geblokkeerde bedrijven kunnen ondersteunen om juridische stappen te ondernemen teneinde de gelede schade vergoed te krijgen", luidt het in het persbericht.

"In de editie van ons ledenblad Boer&Tuinder dat vrijdag verschijnt, roepen wij landbouwbedrijven die stappen willen ondernemen, op om ons iets te laten weten. Eventueel kunnen we dan verschillende klachten bundelen om een schadeclaim in te dienen", vertelt Vangeenberghe. Toch benadrukt de Boerenbond dat het absoluut nog niet vaststaat dat er een klacht of schadeclaim ingediend zal worden.

Bron: Belga

Gerelateerde artikels

Er zijn :newsItemCount nieuwe artikels sinds jouw laatste bezoek