nieuws

Steeds meer Belgisch bier vloeit naar buitenland

nieuws
De export van de Belgische brouwers steeg met 15 procent tot een nooit gezien volume van 10 miljoen hectoliter. Dat ging gepaard met een productiestijging van 6 procent. Een bewijs dat de sector springlevend is, vindt de brouwerfederatie, al kijkt ze aan tegen een tanende populariteit van bier in eigen land. Vorig jaar dronk de gemiddelde Belg voor het eerst minder dan 90 liter per jaar. "Dat is niet goed voor de geloofwaardigheid van België als bierland", zegt Philippe Moortgat, de algemeen directeur van de sectorfederatie.
14 juni 2007  – Laatst bijgewerkt om 14 september 2020 14:00
De export van de Belgische brouwers steeg met 15 procent tot een nooit gezien volume van 10 miljoen hectoliter. Dat ging gepaard met een productiestijging van 6 procent. Een bewijs dat de sector springlevend is, vindt de brouwerfederatie, al kijkt ze aan tegen een tanende populariteit van bier in eigen land. Vorig jaar dronk de gemiddelde Belg voor het eerst minder dan 90 liter per jaar.

De Belgische biersector boekte vorig jaar een omzet van 1,79 miljard euro, tegen 1,84 miljard euro in 2005. Een daling die te wijten is aan het stijgende belang van de uitvoer. "In de buitenlandse verkopen worden de accijnzen niet meegerekend", zegt Theo Vervloet, de voorzitter van de federatie Belgische Brouwers. "Maar dat verandert niets aan de netto-inkomsten van de brouwerijen".

De uitvoer van Belgisch bier wint al geruime tijd aan belang, maar pas vorig jaar is de weegschaal echt doorgeslagen. 55 procent van de Belgische bierproductie wordt in het buitenland verkocht. Een miljard liter, goed voor 4 miljard glazen. De nieuwe cijfers weerspiegelen twee trends. Allereerst drinken de Belgen zelf steeds minder bier. Vorig jaar was dat gemiddeld 89 liter per persoon, tegen 91 liter het jaar ervoor en nog bijna 100 liter in 2000. Een evolutie die te wijten is aan onder meer de strengere alcoholwetgeving en de stijgende populariteit van andere dranken.

De tweede trend is dat steeds meer brouwers gaan focussen op het buitenland. Veel kleinere brouwers zoals Affligem, Achouffe, Huyghe of Lindemans voeren nu al de helft tot driekwart van hun bier uit. "De Belgische brouwers zijn er de voorbije jaren in geslaagd hun bier te laten reizen", zegt Vervloet. Wie zijn product goed wil uitvoeren, moet ervoor zorgen dat het zeewaardig verpakt is. En dat de smaak gelijk blijft, ook als het bier wat kouder of wat warmer wordt. "Dat vraagt aanpassingen en vernieuwingen", legt Vervloet uit. "Velen hebben daarin geïnvesteerd. Met succes".

Volgens Vervloet is de Belgische brouwerijsector de op zes na belangrijkste in onze voedingsindustrie. "En als het aankomt op investeringen, zijn we de tweede. In 2006 is er alles samen voor 150 miljoen euro geïnvesteerd. Het betekent dat onze economische waarde in eigen land stijgt, ook al wordt hier dan minder bier gedronken. We zorgen voor werkgelegenheid. In België brouwen betekent dat de logistiek, de toelevering en marketing, publiciteit en drukwerk allemaal hier zitten", luidt het.

Ondanks dat optimisme zien de brouwers de terugloop van de consumptie in België met lede ogen aan. "Het is niet goed voor de geloofwaardigheid van België als bierland", zegt Philippe Moortgat, de algemeen directeur van de sectorfederatie. "Al maakt ons land nog altijd 45 procent van de volumes uit".(KS)

Bron: De Morgen

Gerelateerde artikels

Er zijn :newsItemCount nieuwe artikels sinds jouw laatste bezoek